Obiektyw Canon 70-200 mm f/2.8L EF IS II USM

Nowy produkt

Obiektyw dostępny u dostawcy, czas realizacji 1-3 dni roboczych

Gwarancja - 24 miesiące

Więcej szczegółów

8 299,00 zł brutto

Więcej informacji

Obiektyw EF 70-200 mm f/2,8L IS II USM, podobnie jak większość popularnych obiektywów dla profesjonalistów, spełnia najwyższe standardy serii L dotyczące optyki, jakości konstrukcji, niezawodności i funkcjonalności. Solidna, ulepszona konstrukcja zawiera odporne na pył i wilgoć uszczelki, które chronią obiektyw przed trudnymi warunkami pogodowymi.

Dzięki zastosowaniu przysłony o maksymalnej wartości 2,8 możliwe jest fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia. Wartość ta umożliwia również zastosowanie efektu małej głębi ostrości, co sprawia, że fotografowany obiekt wyodrębniony jest z tła.

Zastosowanie 4-stopniowego mechanizmu stabilizacji obrazu (IS) firmy Canon sprawia, że obiektyw ten jest idealny do fotografowania w słabym oświetleniu, gdy nie można skorzystać ze statywu. Stabilizator obrazu pozwala na 4-stopniowe wydłużenie czasu otwarcia migawki bez widocznej utraty ostrości obrazu.

Dzięki uwzględnieniu w konstrukcji elementów fluorytowych firmy Canon o wyjątkowo wysokiej jakości występowanie aberracji chromatycznej zostało zredukowane do minimum. Oprócz soczewki fluorytowej użyto również 5 elementów UD, zapewniając wysoką jakość rejestrowanego obrazu, wysoki kontrast i naturalne oddanie kolorów w całym zakresie ogniskowych.

8-listkowa, okrągła przysłona, przy niskich wartościach F pozwala na osiągnięcie pięknego efektu rozmycia tła (bokeh), wyodrębniając z niego obiekt.

Obiektyw posiada pierścieniowy napęd ultradźwiękowy (USM) oraz nowe algorytmy automatyki ostrości - umożliwia to szybką i wyjątkowo cichą pracę mechanizmu autofokusa. Istnieje możliwość użycia w pełni mechanicznej ręcznej regulacji ostrości bez wyłączania autofokusa. Minimalna odległość ostrzenia została zmniejszona do 1,2 m, dzięki czemu fotograf może znaleźć się bliżej wydarzeń.

W zestawie do obiektywu dołączana jest osłona ET-87, która zapobiega rejestracji odbłysków na zdjęciach, a także zdejmowany uchwyt na statyw i miękki futerał LZ1326, ułatwiający transport.

SPECYFIKACJA :

Oznaczenia : L EF IS II USM
Ogniskowa [mm]: 70-200
Kąt widzenia [stopnie]: 34-12
Przysłona [f/]: 2.8
Minimalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 2.8
Minimalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 2.8
Maksymalna wartość przysłony - szeroki kąt [f/]: 32
Maksymalna wartość przysłony - wąski kąt [f/]: 32
Minimalna odległość ostrzenia AF/MF [cm]: 120
Stabilizacja: jest 
Budowa: 23 elementy w 19 grupach
Osłona przeciwsłoneczna: ET-87
Średnica filtra [mm]: 77 
Waga [g]: 1490
Wymiary (średnica x długość) [mm]: 88.8 x 199

Produkty powiązane